BK Olomoucko - Era Basketball Nymburk 95:98
příští zápas
BK Opava - BK Olomoucko
23.09.2020 18:00

Výhra nad Válečníky i bez Palyzy a Kouřila

12.09.2020 | Hodně oslabení vstoupili do úvodního zápasu ligového ročníku basketbalisté BK Olomoucko. Kvůli zažívacím potížím nemohl nastoupit kapitán Lukáš Palyza ani rozehrávač Radovan Kouřil. Domácí i bez svých opor přesto nebezpečné děčínské Válečníky porazili 91:77 a na první pokus zapsali do tabulky výhru.

Hned na začátku zápasu poslal Santelj domácí svým prvním košem v dresu Olomoucka do vedení a to drželi domácí až do 5. minuty (8:8). V další části čtvrtiny se sice hosté několikrát dostali do minimálního náskoku, žlutí ale rychle skóre pokaždé obrátili na svoji stranu a dvě minuty před koncem periody vedli 24:18. Také Válečníci se nebáli zakončení a snížili na rozdíl dvoubodového koše (24:22).
Po dalších třech minutách opět domácí bodově odskočili a na začátku 14. minuty vedli po koši Bezbradici 34:27. Severočeši za minutu a půl dokonale otočili skóre zásluhou Kroutila a Kotáska a přetahovaná o každý koš pokračovala. Soupeři si nic nedarovali a ve 27. minutě byl stav vyrovnaný 39:39. Až v závěru poločasu hosté neproměnili několik útočných akcí, což Olomoucko využilo k navýšení skóre na 46:39 po dvaceti minutách.
Ani po obrátce se průběh příliš nezměnil. Děčín se snažil dotáhnout a ve 26. a 27. minutě se dostal na dostřel. V těchto okamžicích zazářil rozehrávač Feštr, který přišel právě z Děčína a v krátkém sledu zaznamenal osm bodů, když proměnil dvě trojky a byl úspěšný z trestných hodů. Také z jeho pomocí se výběr Predraga Benáčka držel vepředu a do poslední desetiminutovky za stavu 68:60.
Ve 32. minutě Bezbradicka naprosto čistou trojkou zvýšili na 70:60, ani to hosty nezlomilo a během minuty ubrali ze svého manka pět bodů. Víc ale soustředěná obrana nedovolila a čtyři minuty před koncem Feštr upravoval na 75:65 a to už na klidnější koncovku stačilo.

1BK Opava220203:166100.0
2ERA Basketball Nymburk220205:179100.0
3Basket Brno11078:61100.0
4SLUNETA Ústí nad Labem321266:23966.7
5BK Olomoucko211186:17550.0
6BK ARMEX Děčín211160:17050.0
7BK JIP Pardubice312254:23633.3
8Královští sokoli312220:23333.3