Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Vyrovnaná bitva se špatným koncem

19.09.2020 | Velké drama nabídlo utkání Olomoucka s Nymburkem ve 3. kole nejvyšší domácí soutěže. Domácí už během první čtvrtiny prohrávali o 29 bodů, dokázali se ale vrátit do zápasu a podlehli 95:98 až po velkém boji.

Domácí zaostávali od úvodního rozskoku. Po třech minutách prohrávali dvouciferným rozdílem 2:12 a hosté je drtili agresivní obranou vytaženou až na útočnou polovinu. V průběhu osmé minuty už Nymburk vedl 37:8. Až pak se hnáči probudili. Palyza dal pět bodů v řadě, Váňa přidal dvě trojky a snížil na 19:40. Poslední slovo měl ale Harding a po jeho trefě Hanáci prohrávali 19:42
Kdo si myslel, že je utkání rozhodnuto, byl druhou čtvrtinou dokonale zaskočený. Domácí zlepšili úplně všechno. Přidali v obraně, začalo se jim dařit při střelbě a pomalu mazali vysoké manko. V 19. minutě snížili už na rozdíl jedenácti bodů a i to jim bylo málo. V posledních sekundách se prosadil Šantelj a trojka Váni se sirénou přinesla skóre 52:58.
Přestávka domácí nápor zastavila pouze na chvíli. Ve 22. minutě po koši Tůmy prohrávali 52:62, pak ale opět dokázali zvednout hlavu a začali se k soupeři přibližovat. Ve 25. minutě Váňa snížil na rozdíl dvou bodů a vzápětí Bezbradica košem s faulem otočil ba 66:65. Následovala ovšem nymburská šňůra šesti bodů, i na ni ale Olomoucko odpovědělo a deset minut před koncem drželo za stavu 74:75 naději na úspěch
Poslední perioda byla dlouho neurovnaná. Oba týmy několikrát chybovaly v rozehrávce, přesto se mírně dopředu dostal celek z Polabí. Ve 34. minutě vedl 82:77, než se do situace šesti body vložil Palyza a otočil na 83:82. Drama vrcholilo v koncovce. Váňa půl minuty před koncem snížil na rozdíl bodu (95:96), poslední slovo měl přesto Hruban.