Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Bolestivá porážka v poslední minutě

26.09.2020 | Nesmírně vyrovnaný duel nabídlo utkání 5. kola basketbalové ligy mezi Olomouckem a Pardubicemi. Domácí sice většinu času vedli nakonec se však museli smířit s porážkou 93:94, kterou těžkou trojkou z dálky zařídil Vyoral.

Hodně divokou úvodní pasáž odstartoval trojkou hostující Heřman. Domácí prohrávali do 4. minuty něž trojkou vyrovnal Váňa a pak překlopil skóre další střelou z dálky Kouřil. Hanáci v dalším průběhu čtvrtiny měli několikrát náskok pěti bodů, nebyli však důslední v obraně a Pardubice toho uměly využít. Čtyři sekundy před první pauzou se trefil bývalý hráč Olomoucka Dunans a po jeho trojce Hanáci vedli pouze 31:29.
Ve druhé části se soupeři zlepšili v defenzivě a body přece jen na obou stranách naskakovaly pomaleji. Ve 14. minutě se už zdálo, že domácí soupeři výrazněji odskočí. Po koši Bezbradici vedli 42:34, Východočeši ale odpověděli sérií šesti bodů v řadě a vyrovnaný souboj pokračoval. Pardubice se v jednom případě dokonce dostaly na rozdíl jediného bodu, až trojka Palyzy ve 20. minutě přinesla navýšení náskoku na 53:49.
Stačila jediná minuta třetí čtvrtiny a hosté zásluho čtyř bodů Dunanse vyrovnali na 53:53. podobný kousek o chvíli později ukázal také domácí kapitán Palyza. Pěti body v řadě zajistil svému týmu vedení 62:57, výraznější nápor Olomoucka ani to nepřineslo. Pardubice se dokázaly zase dotáhnout, v průběhu 30. minuty snížily na 69:68 a za tohoto stavu se šlo do závěrečné periody.
Do poslední části dali hráči Olomoucka maximum zbývající energie a snažili se co nejrychleji rozhodnout. Po trojce Bezbradici vedli ve 33. minutě 77:72 a pak dokonce 89:81 po bodech stejného hráče. Dvě a půl minuty před koncem ale Vyoral snížil na 89:91 a stejný hráč pak dokonal dokonalý obrat.