Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
příští zápas
Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko
03.03.2021 18:00

Druhá těsná porážka v řadě

08.10.2020 | Ani potřetí v řadě nedokázali basketbalisté BK Olomoucko v novém ročníku Kooperativa NBL vyhrát na domácí palubovce. Tentokrát podlehli 75:76 týmu USK Praha, přestože ještě ve 36. minutě vedli o pět bodů.

Olomoucko mělo skvělý vstup do zápasu. Už po dvou minutách Váňa trojkou upravil na 7:0 a náskok ještě navýšil další střelou z dálky Bezbradica. Nápor domácích ale rychle opadl. Po pěti minutách už vedli pouze 12:8 a postupně vypadávali z tempa. O dvě minuty později bylo vyrovnáno na 13:13 a pak už se celek USK dostal i do vedení. První čtvrtinu Hanáci prohráli 15:18.
Také na začátku druhé periody se z dálky prosadili Váňa s Bezbradicou a otočili skóre ve prospěch Olomoucka. Po devadesáti sekundách už byli ale opět ve vedení vysokoškoláci a domácí je dlouho marně stíhali. Podařilo se jim to až na začátku 19. minuty, kdy vyrovnali na 36:36, koncovku poločasu ovšem nezvládli. Pražané po sérii osmi bodů v řadě odcházeli do kabin při vedení 44:36.
Hned po návratu z kabin hostující Fuxa natáhl náskok svého týmu na dvouciferný rozdíl. Ve 24. minutě dokonce domácí prohrávali 41:52 po trestných hodech Samoury a až pak se dokázali zvednout. Pomaličku se ke svému soupeři přibližovali a podařilo se jim to ve 29. minutě, kdy Váňa vyrovnal na 54:54 a stejný hráč v posledních sekundách zařídil Olomoucku těsný náskok – 58:56.
V poslední čtvrtině drama vrcholilo a pro domácí výběr nemělo dobrý konec. Vysokoškoláci dlouho prohrávali, zásluhou Sehnala se ale v závěru dostali do vedení a těsný náskok udrželi, protože závěrečná střela Pekárka nenašla svůj cíl.