BK Olomoucko - Hradec Králové
24.10.2020 18:00

Série neúspěchů se natáhla na sedm zápasů

16.11.2020 | Po sedmé v řadě museli basketbalisté Olomoucka gratulovat soupeři v k vítězství. V souboji proti svitavským Turům opět nastoupili bez pivota Bazdradici a zápas ztratili v poměru 86:96 díky horšímu doskoku.

První body trefil domácí Váňa a pak se soupeři tahali o průběžné vedení. Hostům dlouho nevycházela střelba z dálky a proměnili až devátý střelecký pokus za tři body. Právě úspěšná střela Marka ale nastartovala jejich nápor, který vyvrcholil v závěru čtvrtiny. Své příležitosti proměnili Proleta, Bujnoch a Marko a ztráta Hanáků narostla. V poslední minutě sice proměnil svoji trojku Palyza, přesto hosté po deseti minutách vedli 27:19.
Vstup do druhé periody patřil Turům. Během necelých dvou minut proměnili dvě trojky a rychle navýšili svůj náskok na 33:19. Olomoucko začalo až pak svoji ztrátu snižovat. V 15. minutě do bylo 30:37 po koši Váni, následovaly ale chyby pod vlastním košem, po kterých si Svitavy vzaly zpět dvouciferný náskok. V poločase tak domácí ztráceli jedenáct bodů při skóre 43:54.
Po bouřce v kabině Olomoucko vstoupilo do třetí čtvrtiny soustředěně a rychle se k soupeři bodově přiblížilo. Po trojkách Palyzy a smeči Štěpána se domácí dostali na rozdíl bodu (56:57) na konci 24. minuty. Následovala slabší pasáž, ve které se dařilo především hostujícímu Slezákovi. Tuři získali zpět dvouciferný náskok, na konci čtvrtiny však žlutí dokázali upravit na 65:71 a udrželi naději na úspěch.
Na začátku poslední čtvrtiny na tom byli o kousek lépe hosté, Hanáci však dokázali přitlačit a ve 37. minutě dokonce vyrovnali na 81:81 po donášce Kouřila. V klíčové situaci se na druhé straně připomenul Marko a jeho pět bodů v řadě nasměrovalo Tury k úspěchu.

1ERA Basketball Nymburk981869:71488.9
2BK Opava981853:70788.9
3USK Praha963732:71066.7
4Basket Brno642484:47066.7
5BC GEOSAN Kolín743586:59057.1
6SLUNETA Ústí nad Labem954760:74155.6
7BK JIP Pardubice1046805:83640.0
8BK ARMEX Děčín835630:65537.5