BK Olomoucko - Hradec Králové
24.10.2020 18:00

Olomoucku se nedařilo ani na půdě Medvědů

18.11.2020 | Ani návrat Nemanji Bezbradici nepomohl basketbalistům BK Olomoucko ukončit sérii bez vítězství. Na půdě Kolína sice dokázali zlikvidovat až devatenácti bodové manko, přesto prohráli 85:98, když nezvládli závěrečné minuty utkání.

Úvodní minuty přinesly rozháraný výkon hostující sestavy a tomu odpovídal vývoj skóre. Už ve 4. minutě Kolín vedl 11:1, když těžil z dobré střelby z dálky a navíc dokázal využít chyby soupeře v rozehrávce. O čtyři minuty později už celek z Polabí vedl 24:6, protože dokázal proměnit čtyři opakované střely po útočném dokoku. Až pak Hanáci zabrali a do konce čtvrtiny snížili na 13:26.
Jejich snahu o další nahánění protivníka zastavila na chvíli špatná obrana. Hanáci kvůli špatné defenzivě hned dvakrát ztráceli až devatenáct bodů. Zlepšení přinesl úsek od 15. minuty. Kolín už nebyl tak úspěšný při zakončení za tři body, navíc jeho hráči hodně faulovali. I díky trestným hodům se Hanáci postupně přibližovali, na 38:49 po dvaceti minutách snížil právě ze šestek Bezbradica.
Po obrátce zahájili hosté svoji stíhací jízdu Pekárkovým košem s faulem. Celek z Polabí sice chvíli držel téměř dvouciferné vedení, postupně však náskok ztrácel. Ve 26. minutě bylo vyrovnáno po trojce Feštra a ve 30. minutě šlo Olomoucko dokonce do vedení, když parádní nájezd pod koš proměnil Palyza. Přesto po třech čtvrtinách vedli domácí, a 70:69 upravil v závěru Machač.
V poslední periodě si Medvědi mírný náskok dokázali udržet a v závěru udeřili. Klíčové body zaznamenal čtyřicetiletý veterán Machač. Jeho trojka přinesla průběžný výsledek 88:81, který Kolín ještě vylepšil po několika útočných ztrátách soupeře.

1ERA Basketball Nymburk981869:71488.9
2BK Opava981853:70788.9
3USK Praha963732:71066.7
4Basket Brno642484:47066.7
5BC GEOSAN Kolín743586:59057.1
6SLUNETA Ústí nad Labem954760:74155.6
7BK JIP Pardubice1046805:83640.0
8BK ARMEX Děčín835630:65537.5