Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Selhání v obraně pomohlo hostujícím Sokolům

03.12.2020 | První utkání bez Lukáše Palyzy hráči BK Olomoucko nezvládli. S Královskými Sokoly z Hradce Králové prohráli vysoko 79:98, když v prvních třiceti minutách za soupeřem výrazně zaostávali hlavně v obraně.

Sokoli začali v prostějovské hale odvážně a byli za svoji aktivitu patřičně odměněni. Zaznamenali prvních osm bodů zápasu, na které až za stavu 0:8 odpověděl třemi body Váňa. Jeho koš s faulem ale Hanáky nepovzbudil. V šesté minutě poprvé prohrávali dvouciferným rozdílem (5:16), ani v dalším průběhu čtvrtiny se ke svému soupeři nedokázali bodově přiblížit. Po chybách na obou polovinách palubovky prohrávali po úvodní části 11:25.
Olomoucko zaostávalo za Sokoly i ve druhé čtvrtině. Především pod košem hosté dominovali. Důležité body dával především Lošonský a Koloničný a jeho koš ve 13. minutě znamenal skóre 14:34 a další oddechový čas domácích. Hanáci hořeli v obraně a z toho pramenila také jejich nervozita při zakončení. Tomu také odpovídal stav 29:52 po odehraných dvaceti minutách.
Hráči Hradce Králové nic nepodcenili ani na začátku třetí periody. Pokračovali ve vysokém tempu a dobrých kombinacích a drželi si dostatečný bodový odstup. Olomoucko postupně poslalo do hry všechny talentované mladíky v sestavě a bodů se dočkal Rytíř, Trávníček nebo Adam Klepač. Na Sokoly to ovšem nemohlo stačit a deset minut před koncem byli hosté za stavu 79:53 kousek od úspěchu.
Až v poslední části se Hanákům podařilo zvýšit obrátky pod vlastním košem a větší množství vydané energie se projevilo pod kosmetickou úpravu skóre. Vysokou porážku se ale odvrátit nepodařilo.