BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Vyrovnaný poločas na mistra nestačil

12.12.2020 | Podle očekávaní dopadlo utkání 14. kola Kooperativa NBL, ve kterém se hráči BK Olomoucko představili na nymburské palubovce. Prohráli , v prvním poločase ale dokázali úřadujícího českého šampiona potrápit.

V první periodě Hanáci vysoce favorizovaného protivníka zaskočili aktivní hrou a především vysoce efektivní střelbou. Ve 4. minutě vedli po trojce Bezbradici 13:6 a domácí trenér během oddechového času vystřídal rovnou čtyři hráče. Přesto hosté získali dvakrát dokonce devíti bodový náskok. Pak ovšem Nymburk vytáhl svoji obranu až na polovinu soupeře a v deváté minutě Benda otočil na 25:24. Olomoucko se drželo a po první čtvrtině prohrávalo přijatelným rozdílem 26:30.
Druhou čtvrtinu odstartoval trojkou Bezbradica a nečekaně vyrovnaná partie pokračovala. Hosté sice nabrali ztrátu sedmi bodů, dokázali se ovšem vrátit a Adam Klepač trojkou v 16. minutě snížil na 42:43. Vzápětí mohlo Olomoucko skóre otočit, po útočné ztrátě se ale Nymburk nadechl v ofenzivě a získal několik snadných bodů. Polevení v obraně vedlo k vedení polabského týmu 51:44 na začátku 20. minuty. I tak do kabiny odcházeli hosté s přijatelnou ztrátou – 44:53.
Hned po rozehrání druhého poločasu neobsazený Zimmerman zařídil Nymburku dvouciferný náskok a utkání nabralo předpokládaný směr. Ve 24. minutě si už musel za stavu 48:64 brát Predrag Benáček oddechový čas. Ani to nepomohlo. Domácí zvyšovali tempo, sbírali útočné doskoky a nutili protivníka ke ztrátám nebo těžkým střelám a tomu odpovídalo skóre 81:58 po třiceti minutách.
V poslední části za rozhodnutého stavu Nymburk přece jen ubral a poslední periodu vyhrál pouze o tři body, přesto se snažil pokořit hranici sta bodů. Snažil se především Hruban, autor posledních sedmi domácích bodů, hosté přesto těsně odolali.