BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Konečně!!! Série neúspěchů skočila v Pardubicích

29.12.2020 | Dlouhých třináct zápasů trvalo čekání basketbalistů BK Olomoucko na ligové vítězství. Dočkali se v Pardubicích, kde byli lepším týmem a zvítězili 88:76, přestože museli nastoupit bez zraněného Radovana Kouřila.

Hanáci se v úvodu utkání prezentovali kvalitní defenzivou. V útoku sice nedokázali proměnit některé střely, sami ale zabránili pardubickým hráčům několikrát přesně zakončit a na konci čtvrté minuty vedli 7:0. Až pak se domácí trefili, přesto do konce čtvrtiny nedokázali ani jednou vyrovnat. Olomoucko místy vedlo až o devět bodů, na konci čtvrtiny už drželo pouze těsný náskok 17:15.
Hned na začátku druhé periody Heřman třemi body otočil skóre na domácí stranu, hosté však dokázali kontrovat a soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Ani jeden protivník si ovšem nedokázal vytvořit více než pětibodový náskok. V závěru poločasu se Pardubice dostaly na rozdíl dvou bodů, přesto se hosté ještě odpoutali, když Pekárek trojkou z půlky současně se sirénou upravil na 40:35.
Pekárek si střeleckou pohodu přinesl i do druhého poločasu a osmi body v řadě upravil ve 25. minutě na 55:45. Po oddechovém čase ještě natáhl vedení Olomoucka na dvanáct bodů Váňa, pak ale domácí zabrali a během minuty umazali ze svého manka rovnou polovinu. O jejich body se staral především Vyoral. I přes jeho aktivitu Olomoucko vstupovalo do poslední periody za stavu 65:60.
Ve 33. minutě výrazně vstoupil do děje Váňa. Pěti body v řadě natáhl náskok na 70:60 a vzápětí Bezbradica přidal trojku, po níž domácí kouč opět sáhl za záchranou brzdu. Pauza domácím pomohla ke snížení na 65:73, jejich nápor zastavil až Bezbradica. Čtyři minuty před koncem vedli o deset bodů a ve velké pohodě ukončili sérii porážek.