BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Bolestivá porážka po nastaveném čase

02.01.2021 | Na druhé vítězství v řadě basketbalisté BK Olomoucko nedosáhli. Proti Ostravě sice byli většinou ve vedení, í díky několika vyfalouvaným hráčům ale dobře rozehraný duel prohráli 93:10 po prodloužení.

Olomoucko mělo povedený start do utkání. Vedlo 5:0 a na začátku páté minuty dokonce 13:3, když soupeři ani jednou nedovolilo skórovat ze hry. Po trojce Bezbradici si hosté vybrali oddechový čas, nadějný náskok si však domácí hlídali. V osmé minutě dokonce Feštr upravil na 20:9, poslední minuta ale patřila Ostravě. Hosté v rychlém sledu zaznamenali pět bodů v řadě, i tak Hanáci vedli 20:14.
Nová huť na začátku druhé čtvrtiny přidala a začala se dotahovat. Po trojce Pumprly to bylo v 15. minutě najednou 26:26, protože hráči Olomoucka nedokázali proměnit několik střeleckých pokusů. Pak ale smůlu protrhli a odskočili na 35:28 v probíhající osmnácté minutě. Závěr poločasu ovšem ovládla Nová huť. Trojky Alleyna a Watermana znamenaly průběžné skóre 35:40, které do přestávky upravil pouze úspěšným nájezdem Bezbradica.
Po přestávce Olomoucko zaznamenalo osm bodů v řadě a otočilo na 45:40. Pak ještě dokázalo svůj náskok o čtyři body navýšit, také v tomto případě však Ostrava dokázala nápor svého protivníka v závěru čtvrtiny odrazit. Po třiceti minutách vedli Hanáci pouze 61:60, byli ale ve velice vítězné situaci, protože trio Štěpán, Sychra, Váňa mělo na svém kontě po čtyřech osobních chybách.
Nová huť hned po rozehrání překlopila vedení na svoji stranu, proti byl ale Pekárek. Šesti body v řadě odstartoval nápor žlutých, který vedl chvílemi až k dvoucifernému vedení. Necelé čtyři minuty před koncem Ostrava snížila na 75:81 a nakonec poslala zápas do prodloužení, ve kterém měla více sil.