Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Podruhé se Slunetu porazit nepodařilo

16.01.2021 | V průběhu jediného týdne odehráli dva vzájemné zápasy základní části Kooperativa NBL basketbalisté Olomoucka a ústecké Slunety. Také v tom druhém se radovali hosté. Ústí si odvezlo výhru po výsledku 90:76, když potrestali horší domácí mušku při střelbě za tři body.

Začátek byl z obou stran opatrný po všech stranách. Ve 4. minutě byl stav nerozhodný 4:4, ani jeden tým navíc na svém kontě neměl žádnou osobní chybu. Postupně se protivníci dostávali do tempa, rychleji se to podařilo hostům. Ti se v 6. minutě po trojce Stegbauera odpoutali na rozdíl pěti bodů (6:11). Tento náskok Sluneta ještě navýšila poslední střelou čtvrtiny, po které Pecka upravil na 16:22.
Po dalších dvou minutách Severočeši vedli o devět bodů 27:18 zásluhou Šotnarova pokusu z dálky a domácí kouč zastavil nápor hostů oddechovým časem. Podařilo se to pouze částečně. Hanáci totiž vyrobili v útoku několik ztrát a v 16. minutě prohrávali poprvé dvouciferným rozdílem – 22:33. Horší ovšem bylo, že se o chvíli později zranil Váňa, který dostal loktem do nosu od Rakočeviče a bez svého kapitána domácí prohráli poločas 34:43.
Na začátku druhého poločasu musel kvůli zranění z palubovky také Štěpán a Sluneta to dokázala potrestat. Bodově se snažil především zkušený Pecka, který měl už ve 25. minutě na svém konce dvacet bodů a s jeho pomocí hosté odskočili na 43:56. od té chvíle se rozdíl mezi soupeři prakticky nezměnil. Tomu odpovídalo také skóre 49:63 po odehraných třiceti minutách.
Ve 32 minutě už mělo Ústí k dispozici náskok šestnácti bodů a přestože se domácí několikrát dokázali o pár bodíků přiblížit, nedostali se pod deseti bodový rozdíl a na domácí vítězství čekají dál od prvního kola.