Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Těžká pohárová porážka v Hradci

20.01.2021 | V úvodním osmifinále Českého poháru hostovali basketbalisté BK Olomoucko na půdě Hradce Králové a prohráli 63:102, když nasadili do zápasu pouze devět hráčů. Kromě zraněného Františka Váni chyběl také indisponovaný Nemanja Bezbradica.

Do zápasu vstoupili hosté v nezvyklé sestavě, v základu byl například mladík Jan Trávníček. Přesto se překvapivě dostali do vedení. Ve 4. minutě to bylo 10:4 a po osmi minutách Hanáci dokonce vedli 18:11. Až pak se favorizovaní Sokoli prosadili a sérií jedenácti bodů v řadě potrestali čtyři útočné ztráty soupeře v rychlém sledu. Hradec úvodní desetiminutovku získal v poměru 22:18, hodně se ale nadřel.
Na začátku druhé periody se hráči Olomoucka rychle přiblížili na rozdíl jediného bodu a mohli dokonce otočit skóre. Feštrův pokus ale body nepřinesl a toho domácí využili k vybudování nadějného bodového polštáře. V 16. minutě měli Východočeši na své straně sedmibodové vedení 33:26. Další nápor hosté na chvíli zastavili, těsně před pauzou ale inkasovali pět rychlých bodů v řadě a prohrávali 31:43.
Druhý poločas zahájily trojky Peterky a Lošonského a po jeho trestných hodech rychle prohrávali hosté o osmnáct bodů. Hradec se uklidnil a i díky chybám při rozehrávce Olomoucka svůj náskok pohodlně navyšoval. Ve 26. minutě Sokoli vedli poprvé o třicet bodů. Úzká rotace Hanáků se snažila, stačilo to ale pouze na výsledek 47:81 na konci třetí desetiminutovky.
Mladá sestava Olomoucka se snažila alespoň ubránit stovkovou hranici, ani to se nepodařilo. Sokoli ji překonali na konci 39. minuty a postaral se o to devatenáctiletý mladík Michal Chlumecký.