Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Vítězné loučení s Českým pohárem

27.01.2021 | V pohárové odvetě zůstali pouze na střídačce některé obvyklé opory, odpočíval především Nemanja Bezbradica a David Pekárek. S maskou na obličeji, která chránila zlomený nos z nedávného ligového utkání se do sestavy naopak vrátil František Váňa. Kapitán se vrátil v pravý okamžik a k vítězství 95:87 přispěl čtyřiatřiceti body.

První střelu utkání proměnil hostující Sedmák, Olomoucko ale rychle kontrovalo a pak bylo naprosto vyrovnaným soupeřem. Dlouho se hrálo systémem koš za koš, slušně se dařilo i střelcům z dálky a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Až v 8. minutě domácí mírně odskočili na 22:17, přičemž třinácti body k tomu přispěl kapitán Váňa. Ve vedení se udrželi až do konce čtvrtiny – 23:22.
S vědomím velkého náskoku Hradce z prvního osmifinále nebyly obrany ani na jedné straně stoprocentní a toho využívali především střelci z dálky. Hodně vynikal rozehrávač Kouřil, který proměnil čtyři trojky při stoprocentní úspěšnosti. Přidali se i další hráči a navíc dokázali podpořit své ofenzivní úsilí na obranném doskoku. V závěru poločasu díky tomu soupeři odskočili na 53:44.
Hned po obrátce Henry navýšil vedení Olomoucka na dvouciferný rozdíl a po trojce Erika Klepače to bylo ve 22. minutě dokonce 58:44. Následovala však série osmi hradeckých bodů, po níž se Sokoli vrátili do utkání. Hanákům pak pomohlo šest bodů Váni, po kterých se hráči uklidnili a dotáhli čtvrtinu k průběžnému vedení 72:65 na začátku poslední čtvrtiny.
Královští Sokoli v poslední periodě ukázali, že nepřijeli na Hanou prohrát a přestože místy prohrávali o devět bodů, dokázali se necelé tři minuty před koncem přiblížit na rozdíl tří bodů. Koncovku ovšem pohlídali Váňa s Kouřilem a díky tomu se Olomoucko s pohárem rozloučilo vítězstvím.