BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Trojkaři z Kolína uspěli i na Hané

30.01.2021 | Hodně dramatický duel proti Kolínu odehráli basketbalisté BK Olomoucko v domácím utkání proti Kolínu, byť prakticky celý zápas prohrávali. Duel nakonec ztratili v poměru 87:94, bylo ale třetímu týmu tabulky vyrovnaným soupeřem.

Ve druhé minutě domácí vedli 4:0, Kolín se ale rychle dostal do provozní teploty a dokázal se prosadit především při střelbě z dlouhé vzdálenosti. Po pěti minutách hosté vedli 13:12 v další pasáží už dokázali, proč jim v tabulce patří třetí místo. V polovině deváté minuty vedli 25:16 a svůj náskok do konce čtvrtiny dokázali ještě navýšit (30:16), když střídající Křivánek proměnil šestou trojku Kolína v úvodní desetiminutovce.
Celek z Polabí ještě chvíli pokračovala ve velkém náporu, který musel zastavit oddechovým časem za stavu 16:37 kouč Predrag Benáček. Pauza domácím prospěla. Pomalu se k soupeři začali přibližovat. Do útoku zavelel Henry šesti body v řadě, přidali se také další hráči a Kolínu naopak přestala na chvíli vycházet střelba za tři body. Když Feštr proměnil poslední střelu, odcházeli Hanáci do kabiny s mankem devíti bodů – 39:48.
Dvě minuty po obrátce se domácí po trojce Bezbradici přiblížili na šest bodů (44:51), pak ale zaúřadoval kolínský Novotný a pomohl celku z Polabí k vedení 58:52. následovala pasáž, v níž se Hanákům dařilo. Po trestných hodech Pekárka dokonce upravili na 57:61, závěr čtvrtiny přesto patřil Kolínu a jeho střelcům z dálky, kteří natáhli hostující náskok až na 74:63.
Na začátku 33. minuty už Kolín vedl 81:65, když potrestal několik nepřených útoků Olomoucka. Domácí přesto nesložili zbraně. Dokázali se zlepšit pod oběma koši a v poslední minutě snížili na 87:90, Kolín ale koncovku ustál a vedení udržel.