Královští Sokoli Hradec Králové - BK Olomoucko 103:105
06.02.2021 17:00

Nadějný výkon proti Brnu

18.02.2021 | Prvním testem BK Olomoucko pod vedením nového kouče Michala Pešty bylo přípravné utkání proti Brnu. Domácím chyběl zraněný František Váňa a nemocný Jalen Henry, hosté přijeli bez Viktora Půlpána nebo Richarda Bálinta. I tak se hrálo zajímavé střetnutí, po kterém se z výhry 71:69 radovalo Brno.

Hanáci nasadili od začátku svižné tempo a se čtvrtým celkem ligové tabulky hráči vyrovnanou partii. Brno sice po trojce Nehyby vedlo ve 4. minutě 7:5, do většího trháku je však v první čtvrtině domácí obrana nepustila. Naopak po smeči Bezbradici to bylo 15:9 a celek z jihu Moravy bral oddechový čas. Pauza mu pomohla ke snížení, díky závěrečné trojce Feštra přesto Olomoucko vedl 18:13.
Stejný hráč se trefil z dálky hned v 11.. minutě a vzápětí Erik Klepač upravil na 23:13, v tu chvíli Brno zabralo a sérii jedenácti bodů v řadě otočilo výsledek. Úsek čtyři minut bez bodu ukončila až trojka Erika Klepače. V závěru druhé čtvrtiny se soupeři několikrát vystřídali ve vedení, poslední minuta patřila hostům, kteří zaznamenali pět bodů v řadě a po dvaceti minutách vedli 37:34.
Hned na začátku třetí čtvrtiny narostla domácí ztráta na devět bodů. Olomoucko si chvílemi nevědělo rady v útoku, přesto ve 25. minutě po trestných hodech Pekárka snížilo na 46:50. O minutu později dokonce hosté vedli pouze o koš, další dva útoky Hanákům ale vyrovnán nepřinesly. Povedlo se to až ve 29. minutě, kdy na 53:52 upravil Feštr. Vyrovnaný souboj pokračoval a do poslední čtvrtiny se vstupovalo za stavu 55:55.
Závěrečnou periodu odstartovala trojka Feštra. Domácí se ve vedení udrželi do 34. minuty, než Nehyba opět otočil skóre. Velkou přetahovanou o vítězství ukončil dvě sekundy před koncem Jokl, když dopíchl nepřesnou střelu Nečase.