BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Senzační obrat přinesl výhru u Turů

03.03.2021 | Neuvěřitelný průběh mělo utkání na svitavské půdě, kterým hráči BK Olomoucko vstoupili do nadstavbové skupiny A2. ještě jedenáct minut před koncem prohrávali o jednadvacet bodů, nakonec se radovali po výsledku 88:83, když v poslední periodě nasázeli Turům 33 bodů a sami inkasovali pouze jedenáct.

V první čtvrtině se Olomoucko ani v jednom případě nedostalo do vedení. Největším problémem týmu byla vychýlená muška. Během deseti minut proměnili hráči pouze šest z dvaceti střeleckých pokusů z pole a dostali se až do osmibodového deficitu. O domácí body se staral především Slezák, který jen v první periodě dal jedenáct bodů. Poslední dva útoky ale vyšly Hanákům a ti díky tomu snížili na 17:22.
Zkraje druhé části utkání Tuři na chvíli ještě více odskočili, Olomoucko se ale probudilo po tříbodové akci Feštra a začalo dotahovat. Podařilo se to v 16. minutě, když svoji střelu z dálky proměnil Pekárek. Pak ale hosté vypadli z rytmu a Svitavy se dostaly do trháku, když zaznamenali šňůru jedenácti bodů. Těsně před sirénou se na druhé straně prosadil Henry a snížil poločasové skóre na 35:44.
Po přestávce téměř čtyři minuty hosté nedokázali bodovat a Svitavy natáhly svůj náskok až na patnáct bodů (50:35). Ve stejném čase sice odešel střídat po čtvrtém faulu Slezák, dvouciferný náskok ale Tury uklidnil. Rozstřílel se Svoboda a Welsch a s jejich pomocí domácí kontrolovali pohodlný náskok. Ve 29. minutě už Svoboda upravil trojkou na 70:49 a tuto ztrátu hosté do konce čtvrtiny jen lehce upravili – 55:72.
Poslední periodu Hanáci zahájili trojkami Sychry a Feštra a ucítili šanci. Tuři se naopak začali bát o výsledek a netrefovali ani otevřené pozice. Nabídnutou šanci hosté využili dokonale. Ve 37. minutě se poprvé v průběhu střetnutí dostali do vedení, zvládli koncovku a dohráli v poklidu s míčem ve svém držení.