BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Ostrava kousala, koncovka ale přinesla úspěch

06.03.2021 | Hodně dramatický duel nabídlo utkání třetího kola nadstavby mezi Olomouckem a Ostravou. Bitvu sousedů v tabulce nakonec pro sebe v koncovce urvali domácí, kteří zvítězili 88:79 a v tabulce se právě na Novou huť z pohledu počtu výher dotáhli.

Oslabenou Ostravu domácí na začátku vůbec nepodcenili a už ve 4. minutě získali dvouciferný náskok (14:3), na což hostující lavička reagovala oddechovým časem a postupně vystřídala téměř celou základní pětku. Ani to moc nepomohlo. Hanáci odskočili až na 22:8 a jen mírnou korekci skóre dovolili Nové huti až v závěru periody. Přesto po deseti minutách vedli s přehledem 25:12.
Ve druhé části střetnutí Olomoucku na několik minut odešla střelba a toho jejich soupeř dokázal využít. Ve 13. minutě Nová huť snížila na 19:25 a na rozdíl šesti bodů se dostala také o čtyři minuty později. V průběhu poslední minuty dokonce Svoboda trojkou upravil na 30:35 z ostravského pohledu, poslední slovo měl však Bezbradica a jeho střela z dálky určila poločasové skóre 38:30 pro domácí.
Ani vstup do druhého poločasu se Olomoucku nepovedl. Ve 23. minutě Pumprla upravil na 41:38 a následovala další domluva domácího kouče během oddechového času. Nová huť se na rozdíl jediné střely z dálky dostala během čtvrtiny hned několikrát, vyrovnat ovšem ani jednou nedokázala. Olomoucko zase nevyužilo několik možností navýšit své vedení a do poslední části vstupovalo za stavu 59:55.
Ostrava o svoji šanci na obrat bojovala také od začátku poslední periody a vyplatilo se jí to. ve 33. minutě Snopek vyrovnal na 64:64 a domácí byli pod velkým tlakem. Na chvíli jim pomohla série pěti bodů v řadě a také zranění nejlepšího ostravského střelce Heizla. I díky tomu koncovku zvládli.