BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 70:77
03.04.2021 18:00

Olomoucko nezvládlo atak sokolí letky

17.03.2021 | V rámci 6. kola nadstavbové části hostovali hráči BK Olomoucko v Hradci Králové. Oba soupeři nasadili do zápasu pouze devět hráčů, s absencemi se mnohem lépe vyrovnali domácí Sokoli, kteří vyhráli 90:67, když o svém úspěchu rozhodli už v prvním poločase.

Průběh utkání hodně ovlivnil jeho samotný začátek. Už po třech minutách vedli Sokoli 11:2 a hosté se díky tomu dostali pod tlak dříve, než se na palubovce rozkoukali. Po trojce Kantůrka vedli domácí v polovině osmé minuty poprvé dvouciferným rozdílem – 15:6. Do konce čtvrtiny sice ještě měli k dispozici pět střel, proměnili ale pouze jedinou a tomu odpovídalo skóre 8:22 po deseti minutách.
Ve druhé části sice Olomoucko alespoň v úvodní pětiminutovce o kousek vylepšilo svoji bilanci v útoku, pod vlastním košem ale hodně chybovalo. Využíval toho především Barač, který stihnul do poločasu nastřílet čtrnáct bodů. Od 16. minuty se hosté začali trápil i při zakončení a do poločasové sirény přidali jen tři body. Výsledkem bylo hrozivé manko sedmadvaceti bodů při skóre 22:49.
Druhý poločas sice zahájily úspěšné trestné hody Henryho, basketbalisté Hradce ale pokračovali v téměř bezchybném výkonu a Barač už ve 22. minutě natáhnul jejich náskok na třicet bodů (54:24). Domácí i v následujících minutách dělili své body mezi většinu svých hráčů, Hanáci měli do konce čtvrtiny pouze čtyři střelce a také z tohoto důvodu prohrávali 39:72.
Až ve 31. minutě zaznamenal své první body Váňa, jeho koš však zahájil nejpovedenější čtvrtinu Olomoucka v utkání. Hrozivou ztrátu ve 38. minutě hosté snížili na osmnáct bodů a nakonec poslední periodu vyhráli o deset bodů.