BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00
09.03.2019 | Další povedený zápas předvedli basketbalisté BK Olomoucko proti Děčínu. Tým ze severu Čech přijel s přáním ukončit sérii šesti porážek v řadě, jeho šance ale zlikvidovali domácí hráči ve třetí čtvrtině v níž dali devětadvacet bodů. Po vítězství 90:71 dosáhli už na šestnácté vítězství v sezoně.
08.03.2019 | Pouhé tři dny po náročném utkání v Pardubicích čeká na basketbalisty BK Olomoucko další aspirant na medailové umístnění v probíhající sezoně. Válečníci z Děčína ve skupině A1 zatím prohráli všechny čtyři zápasy, na regionální výběr ovšem ztrácí jediné vítězství a v prvním vzájemném souboji v sezoně trefili rovných sto bodů. I v nadstavbě podávají kvalitní výkony a o dílčí úspěchy přišli po vyrovnaném průběhu zápasů. Třeba v Opavě v rámci 3. kola ještě deset minut před koncem vedli.
06.03.2019 | Do poločasu se František Váňa v utkání proti Pardubicím mezi střelce nezapsal, po pauze ale zaznamenal devatenáct bodů a byl klíčovou postavou BK Olomoucko, které se po výsledku 98:91 radovalo na půdě soupeře. Domácím nepomohlo ani šestadvacet úspěšných doskoků a celkově 22 bodů z opakovaných střel.
06.03.2019 | Pouze skóre dělí Olomoucko a Pardubice v průběžné tabulce Kooperativa NBL. Ve skupině A1 oba týmy bojují o umístnění v první čtyřce a právě vzájemný souboj do tohoto zápolení výrazně promluví. Střetnutí se hraje 6. března od 18 hodin.
04.03.2019 | Do velkého basketbalu vstoupil Pavel Pumprla na Hané, kde zahájil svoji velice úspěšnou kariéru. Současná nymburská opora svým obranným zákrokem a body v koncovce zařídila výhru mistra nad Olomouckem, současně si stačila všímat povedeného výkonu soupeře. „Domácí hráli dobře, potrápili nás,“ ocenil výkon hanáckého výběru kapitán českých šampionů.
02.03.2019 | Nečekaně dramatickou koncovku nabídlo utkání basketbalistů BK Olomoucko, kteří nastoupili proti Nymburku v olomoucké Čajkaréně. Před zaplněnými tribunami ještě necelou minutu před koncem vedli. Přesto prohráli 94:98, když rozhodující body inkasovali od kapitána reprezentace Pumprly.
28.02.2019 | Po reprezentační přestávce se rozběhne nejvyšší ligová soutěž a basketbalisté BK Olomoucko budou mít v rámci 3. kola nadstavbové skupiny A1 výhodu domácího prostředí. Platí to ovšem pouze částečně, protože Nymburk přivítají 2. března od 18 hodin na palubovce olomoucké Čajkarény.
26.02.2019 | Kromě zraněného Jana Močnika dostali v přípravném utkání proti Ostravě volno také Marek Sehnal, Jiří Dedek nebo Thomas Dunans, nominovaná devítka BK Olomoucko ale předvedla svižný výkon především v prvním poločase a výhrou 90:85 si zpestřila konec ligové přestávky.